Sołtys wsi: Czesław Matyjasek
Lasocin to osada, która kiedyś była miastem i dziś ślady tej miejskości tu się wyczuwa. Jest więc centralny plac - dawny rynek, którego układ zakłóciła monumentalna bryła budynku szkolnego. Od rynku odchodzi w różne strony świata kilka ulic. Nad parterową raczej zabudową Lasocina góruje potężna sylwetka kościoła z czerwonej cegły. Do tego należy dodać okazałe gmachy użyteczności publicznej. Obok szkoły jest to Dom Ludowy i remiza OSP.
Mieszkańcy Lasocina to przede wszystkim rolnicy, choć mało kto utrzymuje się wyłącznie z gospodarki.
W dziejach tego byłego miasteczka najważniejszą datę stanowił rok 1547, kiedy to na prośbę Andrzeja Lasoty i jego żony król Zygmunt August zgodził się na założenie nowego miasta prywatnego "na surowym korzeniu" - czyli na pustym miejscu, a raczej na miejscu wykarczowanego lasu we wsi Dębno. Lasocin nigdy nie wyrósł na duży organizm miejski. w gospodarce tej miejscowości dominowało rolnictwo, trochę rzemiosła i handel.
Miejscowość utraciła prawa miejskie w 1870 r. Dzisiejszy Lasocin to 1283 ha powierzchni, 138 domów (niestety niektóre są już opuszczone), ponad 250 mieszkańców.