Już tradycyjnie w drugą sobotę stycznia samorząd gminy spotkał się z przedsiębiorcami. Burmistrz Marcin Majcher podziękował wszystkim za współpracę i życzył sukcesów w Nowym Roku.
- Dziękuję, że przyjęliście nasze zaproszenie – zwrócił się burmistrz Marcin Majcher do przedsiębiorców. – Mamy szczególną i jedyną okazję, by wszystkim podziękować za wkład w tworzenie budżetu gminy każdej z waszych firm, począwszy od tej największej po najmniejszą. To dzięki waszej pracy, waszemu zaangażowaniu, zatrudnieniu, tworzeniu miejsc pracy, żyje się naszej gminie wygodniej i swobodniej, ludzie bardziej są szczęśliwi. Życzę pogodnych dni. Oby wasze firmy kwitły. Oby przybywało wam środków finansowych. To jest najważniejsze dla rozwoju rodzin, rozwoju firm. Pracujmy więc, abyśmy pomnażali dorobek naszej gminy.
Poseł na Sejm Kazimierz Kotowski podkreślił, że gmina Ożarów jest wzorcowym przykładem tego, jak należy tworzyć współpracę między ludźmi, różnymi szczeblami administracji publicznej, rządowej i samorządowej, między podmiotami gospodarczymi, które tworzą obraz tej gminy, powiatu, regionu. Wicewojewoda Andrzej Bętkowski przypomniał, że spotykamy się w roku szczególnym, roku 100-lecia odzyskania niepodległości. W imieniu administracji rządowej w województwie życzył realizacji wszystkich celów osobistych i zawodowych. Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Arkadiusz Bąk podziękował przedsiębiorcom, że tworzą miejsca pracy w regionie. Życzył sukcesów w Nowym Roku, jak najwięcej zysków, satysfakcji z prowadzenia firm. Starosta opatowski Bogusław Włodarczyk podziękował przedsiębiorcom, że swą pracą zmieniają małą ojczyznę.
W części artystycznej z minirecitalem „Tam, gdzie rosną dzikie róże” wystąpili najpierw wychowankowie Sławomira Lutyńskiego z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury: Zuzanna Pastuszka i Oskar Juryś. Następnie najsłynniejsze arie i duety operetkowe, musicalowe, polki J. Straussa, tanga, czardasze wykonali: Ewelina Szybilska, sopran solistka Opery Śląskiej w Bytomiu, Łukasz Gaj, tenor solista Teatru Wielkiego w Łodzi i Opery Wrocławskiej. Znakomity duet, który na co dzień jest małżeństwem. Wystąpił Zespół Strauss Ensemble. Na skrzypcach grała koncertmistrz Ludmiła Worobec-Witek, na fortepianie - Artur Jaroń, który też prowadził koncert.
W roku 100-lecia odzyskania niepodległości koncert zaczął się przepięknym „Polonezem” Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Utworem, który budzi w nas uczucia patriotyczne, jest muzyką bardzo popularną. Wiele wzruszeń, refleksji dostarczyły arie i duety z operetek: „Zemsta nietoperza”, „Księżniczka czardasza”, „Wesoła wdówka”. Artyści wykonali także nieśmiertelne przeboje: „Brunetki, blondynki”, „Usta milczą, dusza śpiewa”. W roli chóru świetnie sprawdzała się cała publiczność, zaproszeni goście.
Po części artystycznej wszyscy zaproszeni goście skorzystali z zaproszenia burmistrza i przeszli do holu Urzędu Miasta, gdzie wznieśli toast za Nowy Rok. Złożyli sobie życzenia, spróbowali najróżniejszych smakołyków przygotowanych na tę okazję.