Doroczna wystawa „Cudze chwalicie swego nie znacie” w Galerii pod Czerwonym Dachem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury zgromadziła bardzo liczną publiczność. Burmistrz Piotr Ślęzak podziękował autorom prac, nagrodzonym, wyróżnionym i nominowanym do kolejnych etapów, wręczył nagrody i dyplomy.
Burmistrz Piotr Ślęzak powitał serdecznie wszystkich przybyłych na wystawę. – Cieszę się bardzo, że tak duża grupa osób przybyła na wernisaż – powiedział. – Podziwiam wasz talent, gratuluję wam realizowanych pasji. Jestem wdzięczny waszym rodzicom, nauczycielom, instruktorom za wydobywanie waszych talentów. Gratuluję i życzę wszystkiego dobrego.
Piotr Ślęzak wręczył kwiaty instruktorom, Eleonorze Czubie, Patrycji Sus, Dorocie Paluch. Był wdzięczny Łukaszowi Adamskiemu, inspektorowi do spraw Ochrony Przeciwpożarowej Urzędu Miejskiego w Ożarowie, sekretarzowi Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP za sprawną organizację konkursu strażackiego.
Cztery różne grupy prezentowały podczas wystawy swoje prace. Wszystkie z nich omówił artysta plastyk, krytyk sztuki Tomasz Staszewski. To była dziewiętnasta lub nawet dwudziesta edycja zajęć przeprowadzonych wśród uczniów. - Na wystawie najmłodszych możemy oglądać prace wykonane w różnych technikach plastycznych – mówiła instruktorka Eleonora Czuba. - Jest malarstwo akrylowe, akwarelowe, rysunki węglem, ołówkiem, kolaż – techniki łączone oraz pastele suche. Stali bywalcy naszych wystaw końcowych na pewno zauważyli, że każdego roku staram się przybliżać dzieciom postaci wielkich artystów. W ubiegłych latach był to Vincent van Gogh, Tamara Łempicka, Salvador Dali, Olga Boznańska, Stanisław Wyspiański. W tym roku również poznawaliśmy twórczość Wyspiańskiego oraz Fridy Khalo.
Zajęcia Grupy Spinka, którą zajmuje się instruktorka Patrycja Sus, promują głównie rękodzieło, którego panie są mistrzyniami. Mają duże osiągnięcia, ich prace prezentowane są na stałej wystawie i cieszą się dużym powodzeniem. Pani Patrycja potrafi wydobyć to, co najlepsze ze swoich podopiecznych.
Grupę Dega-7, której nazwa pochodzi od pierwszych liter imion uczestniczek, Dorota, Ewa, Gośki dwie, Ania, prowadzi Dorota Paluch i jej mąż Piotr. - Każda z osób ma swoją wrażliwość, na przykład Anna Włodek świetnie układa martwe natury – opowiada pani Dorota.
25 prac zostało zgłoszonych do eliminacji gminnych pierwszego Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego w województwie świętokrzyskim. Po dwie z nich z czterech kategorii wiekowych komisja wyłoniła do etapu wojewódzkiego. Monika Tyburczy i Andrzej Jaworski zostali zakwalifikowani do etapu ogólnopolskiego. – Burmistrz ufundował nagrody – mówi druh Łukasz Adamski. – Wspólnie je wręczaliśmy wszystkim uczestnikom konkursu, w którym wzięli udział mieszkańcy od najmłodszych po najstarszych.
Nie krył zadowolenia dyrektor MGOK Marian Sus. – Tłumy podczas wystawy świadczą o zaufaniu do naszej placówki – powiedział. – Rodzice przysyłają swoje dzieci do nas, bo wiedzą, że będą tutaj bezpieczne. Młodsze dzieci są przyprowadzane przez starsze. Mnóstwo osób przewija się przez dom kultury. To, co robimy, jest potrzebne środowisku. Zawsze stawiałem na edukację wśród dzieci, bo to podstawa wszelkiej działalności.