W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury imienia Aleksandra Patkowskiego odbyły się uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora. W wypełnionej do ostatniego krzesła dużej sali mieszkańcy wysłuchali najwspanialszych utworów muzyki poważnej i rozrywkowej w wykonaniu zespołu Strauss Ansemble i artystów pod kierunkiem Artura Jaronia.
Przed rozpoczęciem koncertu burmistrz Marcin Majcher i kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, Małgorzata Dębniak powitali wszystkich gości, seniorów, obecnych na sali - zastępcę burmistrza Pawła Rędziaka, przewodniczącą Rady Miejskiej Haline Dragan, księdza proboszcza, kanonika Jana Ziętarskiego, dyrektorów i kierowników gminnych jednostek organizacyjnych, Stowarzyszenia Prywatnych Przedsiębiorców Inicjatywa, przedstawicieli Grupy Ożarów, Artura Jaronia z artystami.
- To oni budowali rzeczywistość, w której obecnie żyjemy – mówiła o seniorach kierownik Małgorzata Dębniak. – Dzięki burmistrzom i Radzie Miejskiej powstał Dzienny Dom Senior Plus i siedem Klubów Seniora. Razem objętych jest wsparciem 240 seniorów, To osoby bardzo zdolne, podejmują śmiałe wyzwania, uświetniają swoimi dokonaniami różnorodne uroczystości, Żar Ożarowa, koronczarki, Ożarowska Akademia Seniora.
- Ich osiągnięcia i sukcesy są ogromną promocją naszej gminy – podkreślał burmistrz Marcin Majcher. – Są widoczni na terenie naszego województwa i nie tylko. Dziękujemy serdecznie za wasze umiejętności, czujecie się potrzebni, akceptowani i to jest bardzo ważne. Wypełniacie naszą strukturę kulturalną. Zapraszamy wszystkich seniorów do naszych klubów. Każdy senior wnosi coś nowego do naszej pracy, człowiek nabiera odwagi. Cieszymy się z waszej działalności.
Burmistrz poprosił na scenę Danutę Mroczek, która prowadzi Ożarowską Akademię Seniora. Wręczył jej kwoty i złożył wyrazy podziękowania za pracę. Następnie podziękowania i prezenty otrzymali przedstawiciele wszystkich stowarzyszeń seniorów: Dom Senior Plus w Ożarowie, Ożarowska Akademia Seniora , Klub Seniora Osiedle Wzgórze, kluby z Jakubowic, Pisar, Lasocina, Sobowa, Czachowa, Wyszmontowa, Glinian.
W części artystycznej wystąpił zespół Strauss Ansemble i artyści, Edyta Krzemień i Jakub Milewski. - Szczęście niepojęte, że możemy dla państwa wykonywać wspaniałą muzykę na tej sali – zwrócił się do publiczności organizator koncertu, Artur Jaroń. - Dopisała frekwencja. Cieszymy się, że ten wieczór możemy wspólnie spędzić ten czas. Nie możemy już doczekać się na remont kościółka w Glinianach, gdzie znów będą się odbywać koncerty. Burmistrzowie są otwarci na kulturę.
W repertuarze znaleźli się następujący kompozytorzy i ich utwory: Henryk Kuźniak - Tango d' amore, Hans Zander – Ziegeunergeigen, Grigolas Dinicu - Pacsirta (Skowronek),
Emmerich Kálmán - Aria Boniego z operetki Księżniczka Czardasza, Emmerich Kálmán - Aria Mistera X z operetki Księżniczka cyrkówka, Nino Rota - Parla piu piano, Shigeru Umbemayshi – Lovers, Andrew Lloyd Webber- Memory (Pamięć) z musicalu Koty,
Andrew Lloyd Webber - All I ask of You, Frederick Loewe - Przetańczyć całą noc z musicalu My Fair Lady, Andrew Lloyd Webber- Amigos para siempre (Żegnajcie przyjaciele).
Jako solistka wystąpiła Edyta Krzemień, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Debiutowała rolą Christine w musicalu „Upiór w operze” w Teatrze Muzycznym Roma. Kilka lat później zagrała Christine ponownie w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Jej inne role to między innymi: Fantyna („Les Misérables”), Joanna („Sweeney Todd”), Kala („Tarzan”), Emma („Jekyll i Hyde”), Siostra Maria Robert („Zakonnica w przebraniu”) i Molly („Ghost”). Wystąpiła także w monodramie muzycznym „Opowieści zimowe”.
Śpiewał też Jakub Milewski, baryton z wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a także producent projektów muzycznych i telewizyjnych. Kieruje artystycznie Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie, a także pełni funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia“. Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Roberta Cieśli) na wydziale wokalno-aktorskim. Koncertował w wielu miastach Polski, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec i Norwegii, a także w Chinach i Stanach Zjednoczonych.
Artystom towarzyszył Strauss Ensemble, zespół muzyki wiedeńskiej, działający od 1999 r. Tworzą go muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. To muzyka Straussów - walce, polki, galopy, marsze, czardasze oraz fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna. Zespół jest zapraszany do udziału w prestiżowych imprezach, m.in. w Międzynarodowym Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy oraz Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju, jak również Festiwalu Muzyki w Sandomierzu. Zespół wystąpił w następującym składzie: Artur Jaroń – fortepian, założyciel zespołu, Ludmiła Worobec-Witek –pierwsze skrzypce, kapelmistrz, Maciej Jaroń – skrzypce, Jacek Hodur – wiolonczela, Krzysztof Sokołowski – kontrabas, Dariusz Kozieł – klarnet, Jarosław Barecki - skrzypce, Bogusław Olczyk - instrumenty perkusyjne.