Rada Miejska po pięciu godzinach dyskusji według nowych przepisów udzieliła votum zaufania burmistrzowi Marcinowi Majcherowi. Druga część sesji została przełożona na piątek 21 czerwca.
Zgodnie z nowymi przepisami ustawy „O samorządzie gminnym” do końca maja burmistrz Marcin Majcher przedstawił radnym „Raport o stanie gminy”, w którym pokazał, co udało się zrealizować w ubiegłym roku. Z dokumentem mogli zapoznać się wszyscy mieszkańcy. - Raport obejmuje całość zagadnień, jakimi zajmuje się Burmistrz Ożarowa, jak i Rada Miejska Ożarowa – powiedział burmistrz Marcin Majcher. - Jest on podsumowaniem tego, co się działo przez cały ubiegły rok na terenie gminy. Przypominam, że zarówno budżet jak i cele priorytetowe, które były realizowane zostały uchwalone przez Radę Miejską poprzedniej kadencji.
Burmistrz poinformował o niekorzystnej demografii, z której wynika, że co roku ubywa w gminie od 120 do 150 mieszkańców. Na emerytury przechodzi pokolenie ludzi, którzy przyjechali do Ożarowa w latach 70. i 80., by budować lub pracować w nowym zakładzie, w Cementowni Ożarów. Przez ostatnie 25 – 30 lat najważniejsze dla gminy były inwestycje w infrastrukturę. Dofinansowania zewnętrze zarówno krajowe, jak i europejskie były skierowane na budowę infrastruktury, wodociągi, kanalizacja, drogi, chodniki, oczyszczalnie ścieków, zagospodarowanie odpadów komunalnych, telefonizację, gazyfikację.
Obecnie rozpoczyna się nowy rozdział związany z inwestowaniem w nowoczesne sposoby nauczania, zastosowanie technik informacyjno-komputerowych w szkolnictwie. Bardzo ważnym obszarem staje się polityka senioralna zarówno on szczeblu krajowym, jak i lokalnym. Kolejnym zakresem działań jest rozwijanie społeczeństwa obywatelskiego, wszelkiego rodzaju działania wspólne zmierzające do poprawy warunków życia w poszczególnych sołectwach czy też w mieście.
Burmistrz podziękował wszystkim radnym, sołtysom i mieszkańcom poszczególnych sołectw za współpracę w realizacji funduszu sołeckiego. Podziękował radnym na czele z przewodniczącą w poprzedniej kadencji Krystyną Wieczorek i obecną Haliną Dragan, zastępcy Pawłowi Rędziakowi, sekretarzowi Tomaszowi Sobierajowi, pracownikom gminy. Szczególne podziękowania złożył skarbnik Stefanii Dziedzic.
Podczas 5-godzinnej dyskusji głos zabierali radni, niektórzy po kilkanaście lub kilkadziesiąt razy, między innymi wiceprzewodniczący Adam Młodożeniec, Marcin Stańczyk, Marta Kozieł, Bożena Małecka, sołtysi, mieszkańcy.
Ostatecznie podczas głosowania radni udzielili wotum zaufania burmistrzowi. Przy dwóch radnych nieobecnych 8 było za, 5 przeciw. Drugą część sesji przeniesiono na piątek 21 czerwca.